Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Ne zaman bir internet sitesi konusu açılsa akabinde sosyal medya kadar duyduğumuz bir kavram olan SEO yani Search Engine Optimization, arama motorlarından alınan site trafik veriminin nicelik ve nitelik yönünde geliştirildiği bir optimizasyon yöntemidir. Belli anahtar kelimeler üzerinden belirlenen bir strateji ile başlayan bu süreç, içerik pazarlama ve sosyal medya ile de paralel doğrultuda ilerleyerek belli bir yol kat etmemizi sağlıyor.

Günümüze bakıldığında gerek yerel ticarette gerekse internet üzerinden yapılan ticarette rekabet her işletmenin başlıca önemsediği bir kavram. Doğru yapılandırılmış bir arama motoru optimizasyonu stratejisi, rakiplerinizin yanında sizi daha karlı duruma geçirecek yegane yöntemlerden bir tanesi olarak sayılabilir. Hedeflenecek ziyaretçi kitlesi, beraberinde belli bir stratejiyi ortaya çıkaracak ve hedefe varma yönünde bir ivmelenme gözlenecektir.

Kısaca bakıldığında ise; arama motoru optimizasyonu yani SEO; hem web sitesi yapılırken hem de tamamlandıktan sonra sürekli uyulması gereken kurullar dizesi gibi düşünülebilir. Siteniz baştan aşağı SEO’ya uygun olarak tasarlanmalı ve kodlanmalı. Tasarım ve kodlamada yapılacak en ufak hatalar bile arama motorlarının sitenizi anlayamamasına yol açacak ve sizi alt sıralara mahkum edecektir. Sadece tasarım ve kodlamayla bitmeyen bu arama motoru optimizasyon SEO işlemleri; siteniz tamamlanıp yayın hayatına başladıktan sonra da önem arz etmektedir. Şirketimiz tüm SEO ihtiyaçlarınızı A’dan Z’ye karşılayabilecek bilgi, beceri ve deneyime sahiptir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nasıl Yapılır?

  • Sitenizin altyapısı SEO’ya uygun hale getirilir.
  • Hedef kitleye yönelik kelime araştırması yapılır.
    Belirlenen kelime (keyword) ve kelime gruplarının (long tail keyword) arama hacimleri ve frekansları karşılaştırılır. Uygun olanlar hedef içerisine sokulur.
  • Sağlanacak trafiğin pozitif katkısı öngörülür ve uygun kelimelerle optimizasyon süreci başlatılır.
  • Arama motorları tarafından geliştirilen algoritma ve semantik sisteme göre optimizasyon süreci esnetilir.
  • Kazanılan pozitif veriye göre strateji sabit olarak devam eder veya revize yapılarak yeni bir benzer süreç başlatılır.

SEO ile sitenizi görünür kılın

Now İstanbul olarak web sitelerinizi sıfırdan başlayarak veya varolan sitenizi arama motoru optimizasyonu SEO ile başarıya ulaştırmaya hazırız. Sadece SEO değil; diğer hizmetlerimize göz atmayı unutmayın.

Şimdi Teklif Al